Za krásami západočeských lázní

Karlovy Vary, Mariánské lázně a Františkovy lázně se mohou postarat o další zápis České republiky na seznam světového kulturního dědictví.

Pokračovat

Dnes začínají krajské volby

Běžte prosím volit. Každý hlas je důležitý. Volit můžete v pátek 2. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 3. října od 8 do 14 hodin. A jak vyplnit správně hlasovací lístek? Máte dvě možnosti:

Pokračovat

Máme pravidla a principy, které nechceme prolomit

ROZHOVOR MF DNES – Petr Kulhánek patří k ostříleným politickým harcovníkům. V roce 2006 stál u zrodu Karlovarské občanské alternativy (KOA), za kterou po dvě volební období usedal i do křesla primátora Karlových Varů. V nadcházejících krajských volbách se objevil v barvách Starostů a nezávislých (STAN). Ti spojili síly s KOA, Volbou pro město Cheb a TOP 09. „Oproti minulým volbám do krajského zastupitelstva […]

Pokračovat

Běh z Ostrova do Karlových Varů

Je to trochu smutné, ale je to tak. Včera jsme ukončili náš prázdninový Běh pro budoucnost. Měl celkem 16 etap v celkové délce 450 km a v jeho rámci jsme navštívili každý kout našeho kraje. Včera jsme začali v Ostrově a mířili do Karlových Varů, kde jsme spolu s Vítem Rakušanem

Pokračovat

Běh z Teplé do Velké Hleďsebe

Včera jsme se vydali na další etapu Běhu pro budoucnost, tentokrát z Teplé do Velké Hleďsebe. Začali jsme u velmi zajímavého a  atraktivního místa našeho kraje, národní kulturní památky, totiž premonstrátského kláštera v Teplé. Klášter byl založen už roku 1193 a rozhodně stojí za návštěvu.

Pokračovat

Neschovávejme se zbytečně za Evropu

17. srpna jsem na svém facebookovém profilu zveřejnil text mailu, který jsem odeslal vedení města a kraje; jmenoval se „Návrh k vyjádření podpory demokratickému hnutí v Bělorusku“ a obsahoval mou prosbou a návrh na vyvěšení běloruské vlajky jako podpory Karlových Varů a Karlovarského kraje tomuto úsilí. Žádné reakce jsem se dlouhou dobu nedočkal, jediný, kdo vyjádřil souhlas, byl Josef März za Karlovaráky. […]

Pokračovat

Běh z Toužimi do Bečova

Hlášení ze včerejší vydařené etapy je zde! A dojde i na zvířátka 🙂

Pokračovat

Běh z Dalovic do Jáchymova

23 kilometrů, 33 stupňů. Taková byla včerejší etapa z Dalovic do Jáchymova.

Pokračovat

Běh z Božíčan do Jelení

Včera jsme zas brázdili náš kraj. Tentokrát jsme startovali v Božíčanech, nevelkého sídla, jehož okolí je využíváno k těžbě kaolinu a pokračovali do Nové Role. Přišli podpořit Daniel Stark a Michaela Tůmová, předsedkyně Karlovarské občanské alternativy.

Pokračovat

Běh z Krásné u Aše do Chebu

Sice v dešti a malým zpožděním, ale i tak jsem včera vyrazili na další cestu krajem, tentokrát z do nejzápadnější části naší republiky – konkrétně z Krásné u Aše do Chebu. A bylo to fajn.

Pokračovat

Běh z karlovarského letiště do Stanovic

Včera bylo pekelné vedro.. Ale stejně jsme se pustli do další etapy, která nás tentokrát zavedla do okolí Karlových Varů.

Pokračovat