Běh z Teplé do Velké Hleďsebe

Včera jsme se vydali na další etapu Běhu pro budoucnost, tentokrát z Teplé do Velké Hleďsebe.

Začali jsme u velmi zajímavého a  atraktivního místa našeho kraje, národní kulturní památky, totiž premonstrátského kláštera v Teplé. Klášter byl založen už roku 1193 a rozhodně stojí za návštěvu. Probíhají zde průběžné rekonstrukce a je dobře že i za účasti kraje. Je ale na místě si říct, že zrovna v oblasti památkové péče by náš kraj potřeboval aktivnější přístup k dotačním programům, ať už těm národním, nebo evropským.

V Ovesných Kladrubech jsme se zastavili v místní hospodě na kus řeči o tom, co lidi, kteří tu žijí trápí a co by chtěli v kraji zlepšit. Díky za milé setkání!

Další zastávkou byl Zádub-Závišín, kde nás přivítal místní skvělý starosta Jiří Nešpor, kterého najdete na naší krajské kandidátce. Probrali jsme situaci v obci, lokální problémy, ale vztah malých obecních samospráv s krajským úřadem. Shodli jsme se, že je třeba omezit krajskou byrokracii a nastavit otevřenější vztahy s přehlednou a přívětivou komunikací.

Pokračovali jsme do Mariánských Lázní. Víme, že lázeňství, náš tradiční obor, je klenotem, o který je třeba pečovat a podporovat – inovacemi, rozvojem služeb i aktivní propagací. Zaměříme se na využívání dostupných zdrojů na rozvoj cestovního ruchu (národních a evropských) a jejich efektivního využívání. Zasadíme se o aktivnější politiku kraje v podpoře a prezentaci kraje jako unikátního lázeňského, přírodního, kulturně-historického, sportovního a kongresového regionu.

A závěrem: Když jsme probíhali krásná místa našeho kraje, říkali jsme si, jak je k naštvání, že zrovna ten náš kraj je hodnocen jako nejhorší ze všech z celé republiky. To je výsledek krajských vlád a musí se to změnit. Je to práce těch, kdo tu vládli a vládnou. Ti stejní lidé náš kraj na nohy nepostaví ani omylem. Je čas na změnu. Dejte nám šanci a přijťe k volbám.

Fotky a videa ze včerejší etapy najdete jako vždy na našem Instagramu.
Trasa v online aplikaci.