Běh z Ostrova do Karlových Varů

Je to trochu smutné, ale je to tak. Včera jsme ukončili náš prázdninový Běh pro budoucnost. Měl celkem 16 etap v celkové délce 450 km a v jeho rámci jsme navštívili každý kout našeho kraje. Včera jsme začali v Ostrově a mířili do Karlových Varů, kde jsme spolu s Vítem Rakušanem, krajskými kandidáty a příznivci zahájili kontaktní kampaň. Ale pěkně popořádku.

Začali jsme v Ostrově a zamířili k Ohři. Cestou dali řeč s partou trampů (což bylo fakt milé setkání) a zastavili v Radošově u unikátního dřevěného krytého mostu, jedné z významných památek našeho kraje. Stojí tu už od roku 1364 a přestože mnohokrát vyhořel a poškozen, vždycky se dočkal opravy a dál slouží lidem.

Jen kousek dál je Kyselka, velmi známé místo s dost pohnutým osudem. Dlouho to vypadalo, že památkově chráněným lázním hrozí totální rozpad a zánik, ale nakonec se společnost Karlovarské minerální vody pustila do rekonstrukce. A postupná obnova objektů bývalých lázní v Kyselce pomalu pokračuje i dál. Máme za to, že by této lokalitě mohl víc pomoci i kraj a zapojit se víc do záchrany tohohle krásného místa.

Na Šemnické skále jsme se prostě museli zastavit, už jen kvůli tomu úžasnému výhledu. Berte to jako tip na výlet a pokud jste tu ještě nebyli, určitě to napravte, rozhodně to stojí za to.

U Goethovy vyhlídky u rozhledny se k nám na poslední část našeho běhu připojil i předseda Starostové a nezávislí Vít Rakušan a odvážně se s námi vydal na běh do centra Karlových Varů. Děkujeme moc za podporu a zapojení se do kontaktní kampaně, Vítku! Stejně tak děkujeme všem, kdo nás přišli přivítat do cíle závěrečné etapy, ale i všem karlovarákům, se kterými jsme měli možnost včera mluvit o životě v našem kraji, a o tom, co by rádi zlepšili.

A dál… se budeme potkávat po celém kraji ne u běhů, ale v ulicích vašich obcí a měst! Odstartovali jsme totiž kontaktní kampaň, soupis míst a časů najdete tady. A videa nejen ze včerejška najdete na našem Instagramu.