Běh z karlovarského letiště do Stanovic

Včera bylo pekelné vedro.. Ale stejně jsme se pustli do další etapy, která nás tentokrát zavedla do okolí Karlových Varů.

Začali jsme na karlovarském letišti, nad jehož budoucností a rozvojem se vznáší nejeden otazník. Je to téma, kterému je třeba se věnovat z různých stran – nejde tu nakonec jen o ekonomiku, ale i životní komfort lidí, kteří žijí nedaleko a kterým vadí provoz letecké školy. A rádi bychom si poslechli i váš názor a zkušenosti.

Pokračovali jsme přes Kolovou do Pily. Vedle klasických problémů nejen tyhle obce trápí dopravní obslužnost, například ve velmi sporadickém autobusovém spojení s Karlovými Vary. To je jedna z věcí, které stojí za revizi a uspokojivější nastavení pro místní lidi.

Zastavili jsme se i v Javorné u zámku, který bohužel není moc známý. A je to škoda! Bylo by fajn se v propagaci krásných míst našeho kraje nezaměřovat jen na ta nejvyhlášenější a věnovat pozornost i těm dalším, což by mohlo přivést návštěvníky a turisty i do menších sídel. Rozhodně si to zaslouží.

Pokračovali jsme přes Hlinky do Dražova. Právě v Hlinkách – a moc se to neví – je farma zaměřená na chov skvělého bio hovězího. Když někdy pojedete kolem, rozhodně se tam zastavte a vyzkoušejte.

A pak už následoval cíl u vodní nádrže Stanovice, důležitého zdroje pitné vody nejen pro Karlovy Vary. Propojování vodních soustav – jak tomu je například mezi Sokolovem a Vary, bychom měli koncepčně podporovat i s dalšími obcemi. Právě tak by se daly vyřešit problémy s dodávkami pitné vody, se kterými se mnohá místa v kraji potýkají.

Videa z včerejšího běhu najdete jako vždy na našem Instagramu.
Celou trasu si můžete projít v online aplikaci.