Běh z Božíčan do Jelení

Včera jsme zas brázdili náš kraj. Tentokrát jsme startovali v Božíčanech, nevelkého sídla, jehož okolí je využíváno k těžbě kaolinu a pokračovali do Nové Role. Přišli podpořit Daniel Stark a Michaela Tůmová, předsedkyně Karlovarské občanské alternativy.

V nové Roli se vyrábí porcelán a jde o jedno z tradičních odvětví našeho regionu. Těmto oborům by se měl Karlovarský kraj i ve spolupráci s hospodářskou komorou intenzivněji věnovat. Jednoduše řečeno zrušit ten pasivní přístup, jaký má kraj dnes. Víme, že náš kraj má obrovský potenciál, jen je ho třeba odemknout a využít.

Pokračovali jsme do Krušných hor. Zastavili jsme se v Rájci, uprostřed krásné přírody, popovídali si s místními o tom, jak se jim v kraji žije a co by bylo třeba zlepšit na krajské úrovni. Podpořit nás přišel i Jiří Klsák. A pak vyrazili dál.

Zastavili jsme se u vodní nádrže Lesík u Bernova a pokračovali do nejmenšího města v republice, Přebuzi. Je tu spousta nádherných lyžarských tras, ale rozhodně sem stojí za to zajet i v létě. Místní příroda je totiž prostě krásná! Je jí potřeba chránit a uchovat, zároveň ale podporovat cestovní ruch a víc propagovat tahle krásná místa našeho kraje, dostat víc peněz do lokální ekonomiky a místním, aby se i takováhle malá sídla dokázala víc nadechnout k životu.

Po 34 kilometrech jsme etapu ukončili v nadmořské výšce 900 metrů v Jelení. Symbolickým gestem – rozvinutím běloruské vlajky – jsme podpořili demokratizační hnutí v Bělorusku, kde v současné době zdola probíhá pokus o svržení autoritativního systému vlády. Jsme s vámi, Bělorusové!

Fotky a videa najdete jako vždy na našem Instagramu.
Trasa v online aplikaci.